ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

همسر شهید مصطفی احمدی روشن، گفت: احساس می كنم شهید احمدی روشن در عرصه های مختلف زندگی ام حضور دارد و عنایت و توجه ایشان را همواره مشاهده می كنم.


فاطمه بلوری كاشانی، در مصاحبه با رادیو اربعین با بیان اینكه شهید احمدی روشن چهارمین دانشمند هسته ای كشور است كه به شهادت رسید، افزود:مراسم خاكسپاری این شهید در سال 1390 در روز اربعین برگزار شد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال كه این روزگار را بدون آن شهید چگونه می گذرانید،اظهار كرد : نمی توانم بگویم كه روزگار راحت است، به طور معمول گذراندن روزگار بر تمام خانواده های شهدا و تمام كسانی كه عزیزانشان را از دست می دهند، سخت است، البته بحث شهادت یك موضوع متفاوت است و خداوند گفته است من خود ، خون خواه شهید هستم و شهدا زنده هستند . این شهید عزیز نیز از ما جدا نیست و من حضور ایشان را در عرصه‌های مختلف زندگیم مشاهده می كنم.

فاطمه بلوری كاشانی با بیان اینكه بلافاصله بعد از شهادت همسرم وارد عرصه تدریس در مقطع دبیرستان شدم، تصریح كرد:به نظرم مقطع دبیرستان، مقطعی است كه می توان روی هویت دانش آموزان تمركز و فعالیت كرد و با توجه به رشته ای كه تدریس می كنم در این سال ها همواره تلاش كرده‌ام كه دانش آموزان را با دستاوردهای علمی كشور آشنا كنم و توانمندی های علمی كشور در حوزه های صنعت دفاعی،فناوری هسته و دانش بنیان را به آنها معرفی كنم ، معتقدم كه فرزندان ما احتیاج دارند كه این پیشرفت ها برای آنها گفته شود تا انگیزه و علاقه بیشتر برای ساختن و آبادانی كشور پیدا كنند.

این همسر شهید در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر اینكه ما در آموزش و پرورش نیاز به افرادی داریم كه این این روحیه را به نسل جوان منتقل كند، ادامه داد : سه سالی است كه در مقطع دكترا تحصیل می كنم و در كنار تحصیل تلاش كرده ام كه از فضای تدریس فاصله نگیرم .

فاطمه بلوری كاشانی با بیان اینكه حدود 11 روز پیش در كربلا و نجف بودم ،افزود: این سفر ،سفری سرشار از معنویت و درس آموزی از مكتب عاشورا و امام حسین است و در این سفر سراسر عشق و محبت رو می بینیم .

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود با بیان اینكه در ایام اربعین، شنونده دائمی رادیو اربعین هستم،اظهار كرد: در همین جا لازم میدانم از تمام دست اندركاران رادیو اربعین تشكر كنم و بگویم كه قطعاً اجر شما كمتر از زائرین نیست.

مرتبط با این خبر

  • گزارش استاندار ایلام از آخرین وضعیت بازگشت زائران از مرز مهران به كشور

  • موكب ها در پایانه مرزی شلمچه، تا آخر ماه صفر به زائران خدمات ارائه می كنند

  • دعای فرمانده سپاه برای مردم ایران در روز اربعین

  • نحوه استفاده از سامانه تامین وسیله نقلیه عمومی برای بازگشت زائران اربعین

  • حدود 15 هزار نفر از همكارانم وظیفه تامین امنیت و همچنین كنترل ترافیك راهپیمایی بازماندگان اربعین حسینی را بر عهده دارند

  • خدمات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به زائرین اربعین حسینی

  • در راهپیمایی اربعین حسینی،معنای عشق برای من عوض شد/ در ایران احساس غربت نمی كنم

  • تا كنون بیش از 50 هزار زائر از مرز «تمرچین» به عراق تردد كرده اند/امكانات لازم برای بازگشت زوار در مرز تمرچین فراهم است

  • راهپیمایی اربعین حسینی یك حركت مردمی است/ رئیس جمهور به صورت ویژه مسائل مربوط به راهپیمایی اربعین را پیگیری می‌كند

  • در پایانه مرزی مهران به اندازه كافی ون و اتوبوس برای انتقال زائران به شهرها و استان هایشان وجود دارد