ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

گوینده و مجری رادیو اربعین با اشاره به پنجمین سال اجرا در این شبکه از حس و فضای معنوی آن گفت.

«من زینبم» ویژه برنامه ای است درباره بانوان و مخصوص بانوان که در این ایام روی آنتن رادیو اربعین می‌رود.

فاطمه نیرومند یکی از گوینده های برنامه «من زینبم» رادیو اربعین و دوبلور با سابقه که دوبلور شخصیت واکی بایاشی در کارتون «فوتبالیست‌ها» نیز بوده‌است، درباره اجرا در رادیو اربعین به خبرنگار مهر گفت: امسال پنجمین سال اجرای من برای مرور معرفت حسینی است که با اذن پروردگار، لحظه به لحظه در رادیو اربعین تجربه کردم. البته در کنار مخاطبانی که نفس گرم و دعای خیرشان همیشه به ما انگیزه اجرا داده است؛ مخاطبانی که اعتقادات ناب و خالص شان چراغ راه ما بوده و شجاعتِ اجرا برای از امام حسین (ع) گفتن را به ما بخشیده است.

نیرومند درباره تغییر رفتار مردم در این ایام بیان کرد: ‌مردم در ایام عزاداری های حسینی بیشتر بخشنده می شوند، بزرگوارتر و مهربان‌تر می شوند، باورهای الهی شان عمیق تر می شود، مراتب انسانی شان ارتقا پیدا می کند و به دور از دنیای فانی لحظه به لحظه بیشتر و بهتر خدا را در عمق وجود خود پیدا می کنند.

این گوینده باسابقه با اشاره به راهپیمایی اربعین ادامه داد: وحدت و یکدلی و همایش شیعیان از هر نژاد و ملیتی حجت را برهمگان تمام می کند که تا دنیا دنیا هست ما شیعیان منتقم خون حسین (ع) هستیم. خدا را شکر می کنم که شرایط سخت سفر را با پای پیاده تجربه کردم و برایم مثل یک خواب بود، خوشحالم که رفتم.

نیرومند درباره اجرای برنامه های معارفی تصریح کرد: صدای خوش و رعایت اصول فن بیان و تطبیق کلام و حسِ درست در اجرا از مولفه های یک اجرای حرفه ای و دلنشین است. اما همه اینها در اجرای برنامه هایی که مزین به نام مقدس اهل بیت (ع) و بالاخص امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) است فقط وصل به آبرویی است که خودشان التفات می‌کنند و باور کنیم اگر رضایت داشته باشند، به خلوص بیان، عمق می‌بخشند تا در نظر افتد. پس اعتقاد راستین و صداقت گفتار، بیان را شیوا می کند.

وی اضافه کرد: ضمن اینکه برای باورپذیر بودن نزد مخاطب کافی است زبان مردم باشیم و خواسته مردم را با اجرایی روان و معنوی اجابت کنیم.

گوینده برنامه رادیو اربعین تصریح کرد: مخاطبان چنین برنامه‌ هایی، از طیف خاص و یا سن خاص و یا قشر صرفا مذهبی نیستند بلکه امام حسین در قلب و جان همه انسان های آزاده جهان زندگی می کنند.

وی درباره مهمترین ویژگی چنین برنامه هایی عنوان کرد: مهمترین ویژگی و شاخصه های اجرای برنامه اربعینی جلب رضایت مخاطب در ابعاد گوناگون از جمله معنوی و احساسی منطبق بر واقعیات، صداقت در لحن و بیان، ارائه اطلاعات به روز و موثق و قابل اطمینان، تدارک گفتگوهایی جذاب و تاثیرگذار، بهره گیری از مداحی های دلنشین و به دور از تکلف، ایجاد فضایی صمیمی و ارتباطی عمیق با مخاطب است.

مرتبط با این خبر

  • سلام آقاجان؛ سلامی از عشق و عطش در استودیوی رادیو اربعین

  • با وضو وارد رادیو اربعین می‌شوم/ اجرای دلی یک برنامه صبحگاهی

  • همزمان با شهادت امام رضا (ع) فعالیت رادیو اربعین به اتمام می‌رسد

  • مسابقه بزرگ خاطره‌نگاری اربعین

  • بیش از 130 نفر از افراد بی‌بضاعت به واسطه رادیو اربعین به عتبات مشرف شدند

  • پخش کتاب صوتی صلح امام حسن (ع) و ترویج وحدت بین شیعه و سنی/ آشنایی مخاطبان با سبک زندگی ائمه اطهار(ع)

  • رادیو اربعین رسانه ای که مردم آن را از خود می دانند

  • اربعین مهمترین سرمایه فرهنگی انقلاب اسلامی برای جذب دل ها شده است

  • اجرای همراه با دانش و تخصص

  • ملزومات گزارشگری یک حماسه پرشور