ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

مدیر طرح و برنامه ریزی رادیو اربعین گفت: در روزهای پایانی ماه صفر، تدابیری اندیشیده شده است تا مخاطبان این شبکه رادیویی هر چه بیشتر با سبک زندگی حضرت رسول اکرم(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) آشنا شوند.

به گزارش روابط عمومی رادیو اربعین، حامد قزلو مدیر طرح و برنامه ریزی رادیو اربعین با اعلام این خبر گفت: در روزهای پایانی ماه صفر ، مداحی های مربوط به شهادت امام رضا (ع) و امام حسن مجتبی (ع) و رحلت حضرت پیامبر (ص) پخش خواهد شد.

وی افزود: پخش سخنرانی هایی از مقام معظم رهبری، حجت الاسلام عالی، حجت الاسلام ماندگاری، شیخ حسین انصاریان، حجت الاسلام رفیعی، استاد رحیم پور ازغدی و ... درباره زندگی سراسر خیر و برکت حضرت رسول (ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) از اقدامات این شبکه رادیویی در روزهای پایانی ماه صفر است.

قزلو ادامه داد: ارتباط با استانداران مسیر طریق الرضا (ع) و مسیرهای منتهی به مشهد مقدس تا روز شهادت امام رضا (ع)، ارتباط مستمر با گزارشگران حاضر در مسیر پیاده روی تا مشهد مقدس، پخش گزارش هایی از حرم مطهر امام رضا (ع) بصورت روتین و در ساعت مقرر، پخش سخنرانی هایی از سبک زندگی امام حسن مجتبی (ع) ، تاکید بر وجهه کریمانه امام حسن (ع) و ترویج این اخلاق حسنه در جامعه از طریق تعامل با مخاطبان بخشی از فعالیت رادیو اربعین در این ایام است.

وی اضافه کرد: پاسخ به سوالاتی نظیر چه کار کریمانه ای کردید؟ یا بهترین کمکی که کردید چه بوده؟ و ... با هدف ترویج کارهای خوب و اقدامات حسنه در جامعه و ترویج کمک های مومنانه با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری، تاکید بر وجهه سازش و صلح امام حسن مجتبی (ع) همراه با عزتمندی و اقتدار با پخش سخنرانی های مرتبط و ارتباط با کارشناسان مذهبی، پخش زیارت امام حسن مجتبی (ع) در روزهای منتهی به ایام شهادت ایشان، پخش زیارت بعید حضرت محمد (ص) با صدای حاج مهدی ساماواتی و...در روزهای منتهی به ایام رحلت ایشان، پخش صلوات خاصه امام رضا (ع) در ساعت های خاص و ویژه و ایجاد تعامل با مخاطبان برای خواندن این صلوات خاصه توسط مردم و پخش منتخب آن ها از رادیو اربعین از مهمترین فعالیت های این شبکه فصلی رادیو است.

مدیر طرح و برنامه ریزی رادیو اربعین خاطرنشان کرد: پخش کتاب صوتی «صلح امام حسن (ع)» که در ایرانصدا تولید شده و مدت ها در سایت مقام معظم رهبری تبلیغ شده است، ارجاع مخاطبان برای دانلود و گوش کردن کامل این کتاب صوتی بسیار نفیس و فاخر، بررسی دوران سیاسی، اجتماعی دوران امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا(ع) (تاریخ تشیع) با استفاده از کارشناسان مطلع به تاریخ اسلام، بررسی دلایل هجرت امام رضا (ع) به خراسان، تبیین ابعاد علمی زندگی امام رضا (ع) و مناظرات ایشان و دوران حکومت هارون الرشید، دریافت عکس های خانوادگی و عکس های قدیمی از حرم مطهر امام رضا (ع) برای رادیو نمای اربعین، گفتگو با غیر ایرانی ها در مشهد مقدس با نگاه امتی و بیان اینکه در هفته گذشته مسلمانان در عراق بوده اند و امروز در مشهد (نگاه امتی و تقریبی و امت واحده اسلامی) و معرفی کتاب هایی از زندگی پیامبر (ص)، امام رضا (ع) و امام حسن مجتبی (ع) از اقدامات برنامه ریزی شده توسط رادیو اربعین است.

قزلو اظهار داشت: بیان سبک زندگی پیامبر (ص) با تاکید بر «اخلاق حسنه» و «امانت داری» ایشان که این روزها نیاز اصلی جامعه، است. (تبیین روایت «إنما بُعِثْتُ لأتمم مکارم الأخلاق»)، برگزاری پوش هایی مانند «قرآن قلب من است»، «من قرآن را دوست دارم»، «قرآن کتاب آسمانی و مقدس» و ... برای مقابله با هتک حرمت به قرآن مجید و ترند کردن این پویش ها به کمک شبکه های رادیویی، جمع خوانی هایی از کل قرآن کریم به کمک مخاطبان (تعامل و ختم قرآن) و یا خواندن برخی سوره های قرآن مانند یاسین، الرحمن، محمد (ص) و ...در روز رحلت پیامبر (ص)، از دیگر برنامههای رادیو اربعین است.

وی ادامه داد: ترویج نذرهای فرهنگی در ایام دهه آخر صفر مانند، نذر کتاب، نذر آب، نذر خون، نذر لوازم التحریر مدرسه و سوال از مخاطبان که «چه کاری می کنید تا یک یا چند نفر خوشحال بشن و حالشون خوب بشه؟»، ترویج وحدت بین شیعه و سنی به بهانه رحلت پیامبر (ص) و پرهیز از اختلاف افکنی و فرقه گرایی در بین مسلمانان از طریق گفتگوهایی بزرگان و مسئولان اهل سنت و همچنین گفتگو با خانواده شهدای اهل سنت از دیگر اقدامات و رویکرد رادیو اربعین در روزهای آخر ماه صفر است.

مرتبط با این خبر

  • سلام آقاجان؛ سلامی از عشق و عطش در استودیوی رادیو اربعین

  • با وضو وارد رادیو اربعین می‌شوم/ اجرای دلی یک برنامه صبحگاهی

  • همزمان با شهادت امام رضا (ع) فعالیت رادیو اربعین به اتمام می‌رسد

  • مسابقه بزرگ خاطره‌نگاری اربعین

  • بیش از 130 نفر از افراد بی‌بضاعت به واسطه رادیو اربعین به عتبات مشرف شدند

  • رادیو اربعین رسانه ای که مردم آن را از خود می دانند

  • عاشقی با اجرای رادیو اربعین/مردم در عزاداری حسینی بخشنده‌تر هستند

  • اربعین مهمترین سرمایه فرهنگی انقلاب اسلامی برای جذب دل ها شده است

  • اجرای همراه با دانش و تخصص

  • ملزومات گزارشگری یک حماسه پرشور