ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

رادیو اربعین که با رسالت اصلی اطلاع‌رسانی و تسهیل در امور زائران برای پیاده‌روی اربعین به مدت یک ماه روی موج 95.5 مگاهرتز بود، همزمان با شهادت امام رضا (ع) فعالیتش به اتمام می‌رسد.

جواد تشکری، سخنگوی ستاد مرکزی اربعین و مدیر رادیو اربعین با اعلام این خبر که شنبه 30 صفر ساعت 24:00 فعالیت رادیو فصلی اربعین به اتمام می‌رسد، گفت: بیش از 94 درصد تماس‌هایی که با شماره 162 سازمان صداوسیما گرفته می‌شود، مرتبط با رادیو اربعین است. اکثر این تماس‌ها هم تشکر و ارائه پیشنهاد است.

شب اول ماه صفر بود که این رادیو فصلی با رسالت اصلی اطلاع‌رسانی و تسهیل در امور زائران برای پیاده‌روی اربعین از 26 مرداد ساعت 18:00 فعالیت خود را به‌طور رسمی آغاز کرد.

براساس پیش‌بینی معاونت صدای رسانه ملی، شبکه‌های رادیویی به مناسبت اربعین 160 برنامه در قالب 1417 عنوان به میزان 1218 ساعت برنامه تولید و پخش می‌کنند. همچنین، رادیو اربعین به صورت 24 ساعته برای زائران 360 برنامه در قالب 12 عنوان به میزان 720 ساعت تولید و پخش می‌کند.

محسن جواهری، تهیه‌کننده رادیو اربعین درباره اعزام تیم برنامه‌ساز به مشهد مقدس برای دهه پایانی ماه صفر توضیح داد: طبق همان برنامه‌هایی که برای زائرانی که به زیارت کربلا معلی رفته بودند داشتیم، همان برنامه‌ها را برای زائرانی که قصد زیارت امام رضا (ع) را دارند تولید می‌کنیم. ما از طریق ارتباط با مسئولین ستاد‌ها اطلاع‌رسانی می‌کنیم، که در مسیر چه موکب‌هایی هست، از چه شهر‌هایی باید عبور کنند و زائران برای اسکان کجا مستقر شوند.

به گفته این تهیه‌کننده، وظیفه رادیو اربعین اطلاع‌رسانی به زائران است؛ چه زائرانی که در ایران هستند و قصد عزیمت به کربلا دارند و چه زائرانی که به کربلا رفتند و نیاز به اطلاعات برای برگشت دارند. ما با ارتباط با مسئولین کمیته‌های مختلف ستاد مرکزی اربعین موضوعات پیرامون نحوه خروج از مرز، امکانات مسیر پیاده‌روی اربعین و نحوه بازگشت زائران به کشور را اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

مدیر رادیو اربعین اعلام کرد: از روز یکشنبه 19 شهریور گزارشگران به مشهد مقدس اعزام شدند. از ساعت 14 تا 18 بعدازظهر و از ساعت 21 تا 24 شب برنامه از مشهد روی آنتن رادیو اربعین می‌رود. در شب شهادت امام رضا (ع) هم از ساعت 21 تا 2 بامداد برنامه پخش می‌شود.

مرتبط با این خبر

  • سلام آقاجان؛ سلامی از عشق و عطش در استودیوی رادیو اربعین

  • با وضو وارد رادیو اربعین می‌شوم/ اجرای دلی یک برنامه صبحگاهی

  • مسابقه بزرگ خاطره‌نگاری اربعین

  • بیش از 130 نفر از افراد بی‌بضاعت به واسطه رادیو اربعین به عتبات مشرف شدند

  • پخش کتاب صوتی صلح امام حسن (ع) و ترویج وحدت بین شیعه و سنی/ آشنایی مخاطبان با سبک زندگی ائمه اطهار(ع)

  • رادیو اربعین رسانه ای که مردم آن را از خود می دانند

  • عاشقی با اجرای رادیو اربعین/مردم در عزاداری حسینی بخشنده‌تر هستند

  • اربعین مهمترین سرمایه فرهنگی انقلاب اسلامی برای جذب دل ها شده است

  • اجرای همراه با دانش و تخصص

  • ملزومات گزارشگری یک حماسه پرشور