ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

از ساعت به مدت

«رادیو اربعین» در چهارمین سال پیاپی همقدم و همراه و همدل با زائران اربعین حسینی است.

کنار قدمهای جابر ، سوی نینوا رهسپاریم
ستون های این جاده را ما، به شوق حرم می شماریم

موج در موج و گام در گام؛ رهسپار دیار سرخ و سبز و آتش... دل و دست و کلام و قلم و ورق؛ از اربعین می گوید. قلب برای اربعین می زند و دقایقی که این فرکانس عاشقی را به اولین بانک اربعین پیوند می دهد: "لبیک یا حسین(ع)"

شبیه رباب و سکینه، برای شما بی قراریم
ازین سختی و دوری راه، به شوق تو باکی نداریم

پا در اینجا و دل در مسیر... آرام و قرار نیست و شوقی هست به صدایی که روانه می شود به راه سرخی و بدرقه می کند قدم هایی سبز را و وِرد می شود در گوش پیاده هایی که دعای شان التماسی است در دل و نیازی است در این صدا که راه را همواره و سختی را از دل می راند تا راهنمای دنیوی باشد برای پیش روندگان به سوی اربعین حسینی...

زائران اربعین می توانند اخبار لحظه ای و تازه ترین اطلاع رسانی ها را از طریق رادیو اربعین به عنوان تنها مرجع شنیداری رسمی، دقیق و قابل اطمینان در طول مسیر پیاده روی دریافت کنند.

گفت وگوی روزانه با مسئولان ستاد مرکزی اربعین، چگونگی استفاده امکانات موکب ها، آشنایی با واژگان پر کاربرد عربی در کشور عراق و همچنین اطلاع از وضعیت راه و جاده های کشور، تازه ترین اخبار قیمت های حمل و نقل در مسیر اربعین در دو سوی مرز، آخرین وضعیت دریافت ویزا و گذرنامه و نحوه مدیریت سفر در کشور عراق، از نجف تا کربلای معلی در خلال برنامه های رادیو اربعین به سمع زائران می رسد.

گفتنی است مراسم آغاز به کار «رادیو اربعین» رأس ساعت 14 امروز؛ 18 مهر 97، مصادف با سی ام محرم 1440 قمری در استودیوی شماره یک ساختمان شهدای رادیو برگزار و به صورت مستقیم از این رادیو، (روی موج اف.ام؛ ردیف 95.5 مگاهرتز) پخش می شود.

حمید شاه آبادی، معاون صدای رسانه‌ ملی، جمعی از معاونان و دست اندرکاران این شبکه رادیویی به همراه مسئولان لشکری و کشوری در این مراسم حضور خواهند داشت.

برای دریافت فرکانس رادیو اربعین در شهرهای مختلف بر روی لینک زیر کلیک کنید.

مرتبط با این خبر

  • پایان فعالیت شبکه رادیویی اربعین در سال 97

  • بیش از 50 ایستگاه به زائرین امام رضا خدمات ارائه می دهند

  • پرداخت ارز به زائران تا روز یکشنبه هفته آینده/ کاپوتاژ جزو برنامه های 98 است / رفع مشکلات ترافیکی در مهران تا ظهر روز پنج شنبه

  • شهادت مسلمانان نیجریه از ترس تبعات سیاسی راهپیمایی اربعین بود

  • برپایی بیش از 50 ایستگاه درون شهری و برون شهری در محورهای منتهی به شهر مشهد

  • عزیمت 12هزار ناوگان اتوبوسرانی بین شهری به سمت مهران برای جابه جایی زوار

  • بازگشت 700 هزار نفر از مرز بین المللی مهران به کشور

  • وقوع تصادف در برخی از محورهای مواصلاتی برای تعدادی از زائران اربعین به خاطر خستگی و خواب آلودگی

  • حضور نیروهای شهرداری تا حداقل 3 روز بعد از اربعین در عراق

  • رادیو اربعین باعث افزایش شور و شعور در بین زائران اربعین حسینی شد/ رادیو اربعین در سال آینده ، کمی زودتر فعالیت خود را آغاز کند