ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

از ساعت به مدت

حضرت آیت الله جعفر سبحانی فرمودند: مدیرانی که این رسانه را می خواهند اداره کنند اولا مدیرانی باشند علاوه بر جنبه های فنی، از نظر محتوا، خیلی محتوای کامل، سازنده و مفید باشد و از شخصیت های علمی دعوت کنند.

به مناسب افتتاح شبکه رادیویی رادیو اربعین، حضرت آیت الله جعفر سبحانی پیامی را صادر کردند. متن پیام به شرح زیر است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ‌ و لصَّلَاهُ وَ السَّلَامُ عَلَى خیرة وآله الطَّاهِرِینَ

صلی الله علیک یا اباعبدالله

صل الله علیک یا بن رسول الله

صل الله علیک و عَلَى الاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ

جمیعا و رحمه الله و برکاته.

در آستانه اربعین سالار شهیدان قرار گرفته یم، اربعین به معنای چهلم است از آیات و روایات استفاده می شود که خود عدد 40، یک اثر خاصی دارد مثلا در رابطه جناب موسی بنا بود که 30 روز تمام در آن منطقه به سر ببرد ولی خالق متعال آن را تبدیل به اربعین کرد. فرمود « فَتَمَّ مِیقَاتُ رَبِّهِ أَرْبَعِینَ لَیْلَةً »؛30 شب مقدر شد به 40 شب. معلوم می شود که اربعین یک اثری دارد که جناب موسی بنا شد که در میقات 40 شب بماند و در روایات ما هم برای اربعین، یک اثر خاصی قائلند مثلا از نظر تکوین انسان در شکم مادر در هر 40 روز عوض می شود، دوران نطفگی 40 روز است، بعدا دوران علقه پیش می آید آن هم 40 روز است، بعدا دوران مُضغه و بعدا ایام دگر و اوضاع دگر.

باز در روایات ما که مرحوم محدث قمی در کتاب « سفینة البحار» برای اربعین آثاری نقل کرده است که من مقدار کمی از آن را خدمتتان عرض کردم و الا، اربعین و 40، آثار خاصی دارد. از اینجاست که ما می بینیم که برای زیارت حضرت سیدالشهدا، اربعین یک موقف خاصی است در عین حال که در روز عاشورا، زیارتش وارد شده، اما اربعین یک نوع نشانه شیعه واقعی بودن، 40 روز تمام از شهادتش که می گذرد از اکناف و اطراف عالم شیعیان در کنار مرقدش جمع می شوند و همگی عرض می کنند یا بن رسوالله که فرمودی « هل مِن ناصر یَنصُرُنى » ما آمده ایم به آرمان شما و دین شما کمک کنیم. مسلما نصرت فرزند رسول خدا در چنین ایام کمک به آرمان و به اصطلاح دین و عقیده و راه و روش اوست.

ما آگاه شدیم که بحمدالله رسانه ای به نام «رسانه اربعین» در آستانه افتتاح است، اولا خوشحالیم اینها کلمه ای را انتخاب کردند که در قرآن مجید است و « فَتَمَّ مِیقاتُ رَبِّهِ أَرْبَعِینَ لَیْلَةً».
مدیرانی که این رسانه را می خواهند اداره کنند اولا مدیرانی باشند علاوه بر جنبه های فنی که خارج از به اصطلاح بیان بنده است، از نظر محتوا، خیلی محتوای کامل و سازنده و مفید باشد و برای برنامه ها، شب و روز کار کنند و از شخصیت های علمی دعوت کنند که با دست پر، در رسانه شرکت کنند در مقابل این رسانه هایی که در حقیقت دشمنان برای ما ساخته اند و برای متزلزل کردن عقاید جوانان، سدی باشد در مقابل آن ها. مشکلات آن ها را، انتقادات آن ها را به بیان روشن جواب بگویند و مردم را نسبت به عقاید اسلامی محکم تر بسازند.
بنابراین اربعین سیدالشهدا از حالت خاصی برخوردار است و شعار شیعه است و در حقیقت شیعه کامل، اربعین را محترم می شمارد، بنابراین کاری است پر مسئولیت و مسئولیتی است خیلی سنگین تر و والاتر و من امیدوارم که انشالله در این راه موفق و موید و منصور باشند.

ما هم از دور عرض می کنیم:

السلام علیک یا رسول الله

لسلام علیک یا حجة الله

السلام علیک یا امیرالمومنین

السلام علیک یا حسن المجتبی

السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ جمیعا برحمتک الله و برکات

السلام علیک و رحمه الله و برکاته.

مرتبط با این خبر

  • پایان فعالیت شبکه رادیویی اربعین در سال 97

  • بیش از 50 ایستگاه به زائرین امام رضا خدمات ارائه می دهند

  • پرداخت ارز به زائران تا روز یکشنبه هفته آینده/ کاپوتاژ جزو برنامه های 98 است / رفع مشکلات ترافیکی در مهران تا ظهر روز پنج شنبه

  • شهادت مسلمانان نیجریه از ترس تبعات سیاسی راهپیمایی اربعین بود

  • برپایی بیش از 50 ایستگاه درون شهری و برون شهری در محورهای منتهی به شهر مشهد

  • عزیمت 12هزار ناوگان اتوبوسرانی بین شهری به سمت مهران برای جابه جایی زوار

  • بازگشت 700 هزار نفر از مرز بین المللی مهران به کشور

  • وقوع تصادف در برخی از محورهای مواصلاتی برای تعدادی از زائران اربعین به خاطر خستگی و خواب آلودگی

  • حضور نیروهای شهرداری تا حداقل 3 روز بعد از اربعین در عراق

  • رادیو اربعین باعث افزایش شور و شعور در بین زائران اربعین حسینی شد/ رادیو اربعین در سال آینده ، کمی زودتر فعالیت خود را آغاز کند