ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

از ساعت به مدت

حضرت آیت الله علوی گرگانی فرمودند: امیدوارم انسان بتواند از این موقعیت برای تطهیر نفس و تذهیب روح، حداکثر استفاده را بکند و از رذایل روحی، خودش را نجات دهد، بهترین موقعیت، اربعین اباعبدالله است.

به مناسب افتتاح شبکه رادیویی رادیو اربعین، حضرت آیت الله علوی گرگانی پیامی را صادر کردند. متن پیام به شرح زیر است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

الحمدالله الرب العالمین

وَ الصَّلَاةُ وَ السَّلَامُ عَلَى رَسُولِ اللَّهِ وَ عَلَى آلِهِ آلِ اللَّهِ وَ اللَّعْنُ الدَّائِمُ عَلَى أَعْدَائِهِمْ أَعْدَاءِ اللَّهِ

و بعد

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَعَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکُمْ مِنّى جَمیعاً سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ.

بنده ضمن تشکر و تقدیر از حضور شما عزیزان، مسئولین محترم رادیو اربعینی که بحمدالله ربَّ العالمین، همت گماشته اید و این رادیو را به مناسبت اربعین حضرت سید الشهدا سلام الله علیه تاسیس کردید، زهی سعادت و خوشبختی شما که موفق به این عمل شدید.

ضمن تشکر و تقدیر از دست اندرکاران این مسئله، من چند جمله ای را سفارشاتی دارم در حق هر یک از عزیزانی که در راهپیمایی های اباعبدالله می خواهند، انجام دهند.

انشالله امیدوارم که در این مسیر که یک فرصت مناسبی را خداوند برای عاشقان ولایت و راهیان هدایت، تنظیم شده که انسان بتواند از این موقعیت حداکثر استفاده را بکند، برای تطهیر نفس و تذهیب روح انسان، انسان بتواند در این مسیر، در این راه، آدم خودش را اصلاح کند از رذایل روحی، نجات دهد خودش را، بهترین موقعیت، همین موقعیت اربعین اباعبدالله است؛ زیرا اینکه خداوند تبارک و تعالی بر حسب فرموده بزرگان دین، خداوند در عصر و زمانی، نگاه می کند سلسله مسائلی را، خدا فرصت برای اینها قرار می دهد و لذا در روایت هم دارد که «إِنَّ لِللَّهَ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى، فی أیّامِ دَهْرِکُمْ نَفَحاتٌ ألا فَتَعَرَّضُوا لَها» خداوند در ایام روزها یک نسیم هایی قرار داده، فرصت هایی قرار داده؛ چه بسیار خوب است که انسان در اینجور مواقع خودش را در معرض قرار دهد از این موقعیت ها و فرصت ها حداکثر استفاده را ببرند.

و ما اینجا، جای تشکر است که از رادیو اربعین، که بیایند بحمدالله در این موقعیت خوب، در این موقعیت مناسب، برنامه را ردیف کردند و عزیزانی که در این مسیر قرار می گیرند و رهروان این حال هستند، عاشقان ولایت هستند، بتوانند در این مسیر استفاده کامل برند.

بنده ضمن عرض ارادت به پیشگاه مقدس حضرت بقیه الله اعظم امام زمان (ع) و عزیزانی که زوار قبر ابا عبدالله هستند از همه عزیزان التماس دعا دارم. امیدوارم که انشاالله در این راه بتوانید حداکثر استفاده را بکنید. و انشاالله توفیقات همه وقت را از خداوند تبارک و تعالی برای این رادیوی عزیز مسئلت می نمایم.

از همه تان التماس دعا دارم.

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

مرتبط با این خبر

  • عده ای دراستان های مرزی ویزای جعلی صادر می کنند!

  • مردم عراق بی صبرانه منتظر زوار امام حسین(ع) هستند

  • سوگواره "علمدار کربلا" چهارشنبه در ایلام برگزار می شود

  • آماده باش 1000 دستگاه اتوبوس برای جابجایی زوار در خاک عراق

  • روزانه 20 هزار غذا بین زائرین توزیع می کنیم

  • کنگره بزرگ اربعین به جهانیان مخابره می شود

  • همکاری مشترک تیم های پزکشی ایران و عراق در راهپیمایی اربعین حسینی

  • زائرین اربعین به جای ریال، دلار همراه خود داشته باشند!

  • خدمات وای-فای در پایانه های مرزی فراهم است

  • آغاز طرح «با تو تا حرم» شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو از دوم آبان ماه