ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

از ساعت به مدت

حضرت آیت الله علوی گرگانی فرمودند: امیدوارم انسان بتواند از این موقعیت برای تطهیر نفس و تذهیب روح، حداکثر استفاده را بکند و از رذایل روحی، خودش را نجات دهد، بهترین موقعیت، اربعین اباعبدالله است.

به مناسب افتتاح شبکه رادیویی رادیو اربعین، حضرت آیت الله علوی گرگانی پیامی را صادر کردند. متن پیام به شرح زیر است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

الحمدالله الرب العالمین

وَ الصَّلَاةُ وَ السَّلَامُ عَلَى رَسُولِ اللَّهِ وَ عَلَى آلِهِ آلِ اللَّهِ وَ اللَّعْنُ الدَّائِمُ عَلَى أَعْدَائِهِمْ أَعْدَاءِ اللَّهِ

و بعد

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَعَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکُمْ مِنّى جَمیعاً سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ.

بنده ضمن تشکر و تقدیر از حضور شما عزیزان، مسئولین محترم رادیو اربعینی که بحمدالله ربَّ العالمین، همت گماشته اید و این رادیو را به مناسبت اربعین حضرت سید الشهدا سلام الله علیه تاسیس کردید، زهی سعادت و خوشبختی شما که موفق به این عمل شدید.

ضمن تشکر و تقدیر از دست اندرکاران این مسئله، من چند جمله ای را سفارشاتی دارم در حق هر یک از عزیزانی که در راهپیمایی های اباعبدالله می خواهند، انجام دهند.

انشالله امیدوارم که در این مسیر که یک فرصت مناسبی را خداوند برای عاشقان ولایت و راهیان هدایت، تنظیم شده که انسان بتواند از این موقعیت حداکثر استفاده را بکند، برای تطهیر نفس و تذهیب روح انسان، انسان بتواند در این مسیر، در این راه، آدم خودش را اصلاح کند از رذایل روحی، نجات دهد خودش را، بهترین موقعیت، همین موقعیت اربعین اباعبدالله است؛ زیرا اینکه خداوند تبارک و تعالی بر حسب فرموده بزرگان دین، خداوند در عصر و زمانی، نگاه می کند سلسله مسائلی را، خدا فرصت برای اینها قرار می دهد و لذا در روایت هم دارد که «إِنَّ لِللَّهَ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى، فی أیّامِ دَهْرِکُمْ نَفَحاتٌ ألا فَتَعَرَّضُوا لَها» خداوند در ایام روزها یک نسیم هایی قرار داده، فرصت هایی قرار داده؛ چه بسیار خوب است که انسان در اینجور مواقع خودش را در معرض قرار دهد از این موقعیت ها و فرصت ها حداکثر استفاده را ببرند.

و ما اینجا، جای تشکر است که از رادیو اربعین، که بیایند بحمدالله در این موقعیت خوب، در این موقعیت مناسب، برنامه را ردیف کردند و عزیزانی که در این مسیر قرار می گیرند و رهروان این حال هستند، عاشقان ولایت هستند، بتوانند در این مسیر استفاده کامل برند.

بنده ضمن عرض ارادت به پیشگاه مقدس حضرت بقیه الله اعظم امام زمان (ع) و عزیزانی که زوار قبر ابا عبدالله هستند از همه عزیزان التماس دعا دارم. امیدوارم که انشاالله در این راه بتوانید حداکثر استفاده را بکنید. و انشاالله توفیقات همه وقت را از خداوند تبارک و تعالی برای این رادیوی عزیز مسئلت می نمایم.

از همه تان التماس دعا دارم.

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

مرتبط با این خبر

  • پایان فعالیت شبکه رادیویی اربعین در سال 97

  • بیش از 50 ایستگاه به زائرین امام رضا خدمات ارائه می دهند

  • پرداخت ارز به زائران تا روز یکشنبه هفته آینده/ کاپوتاژ جزو برنامه های 98 است / رفع مشکلات ترافیکی در مهران تا ظهر روز پنج شنبه

  • شهادت مسلمانان نیجریه از ترس تبعات سیاسی راهپیمایی اربعین بود

  • برپایی بیش از 50 ایستگاه درون شهری و برون شهری در محورهای منتهی به شهر مشهد

  • عزیمت 12هزار ناوگان اتوبوسرانی بین شهری به سمت مهران برای جابه جایی زوار

  • بازگشت 700 هزار نفر از مرز بین المللی مهران به کشور

  • وقوع تصادف در برخی از محورهای مواصلاتی برای تعدادی از زائران اربعین به خاطر خستگی و خواب آلودگی

  • حضور نیروهای شهرداری تا حداقل 3 روز بعد از اربعین در عراق

  • رادیو اربعین باعث افزایش شور و شعور در بین زائران اربعین حسینی شد/ رادیو اربعین در سال آینده ، کمی زودتر فعالیت خود را آغاز کند