ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

از ساعت به مدت

مجتبی یزدانی با ذکر اینکه نیروهای شهرداری بعد از اربعین همچنان در خاک عراق هستند، گفت: نیروهای شهرداری تا حداقل 3 روز بعد از اربعین در داخل خاک عراق هستند و خدمات ارائه می دهند و با هماهنگی شهرداری های نجف و کربلا به کشور باز خواهند گشت.

مجتبی یزدانی رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی در ارتباط تلفنی با رادیو اربعین در خصوص فعالیت های این کمیته گفت: از تعداد کمیته هایی که در وزارت کشور تشکیل شد، مسئولیت خدمات شهری به شهرداری تهران واگذار کردند. به همین منظور با تمام کلانشهر ها جلساتی را برگزار کردیم و تمهیدات لازم را اندیشیدیم.

وی افزود: تفاوتی که امسال با سال های دیگر داشت این بود که تمام شهرداری های کلانشهر ها جمع شدیم و چه در مرزها و چه در خاک عراق، تقسیم کار انجام دادیم تا بتوانیم خدمات خوبی را در این بخش ارائه دهیم.

رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی با ذکر اینکه نیروهای شهرداری بعد از اربعین همچنان در خاک عراق هستند، بیان کرد: نیروهای شهرداری تا حداقل 3 روز بعد از اربعین در داخل خاک عراق هستند و خدمات ارائه می دهند، در مرزها با تائید مسئولین محلی اگر نیازی به نیروهای شهرداری نباشد، برخواهند گشت و در خاک عراق هم با هماهنگی شهرداری های نجف و کربلا نیرو ها به کشور باز خواهند گشت.

وی متذکر شد: در کوفه نیز امسال همچون سال گذشته، بر اساس کارهایی که شهرداری کوفه تعریف کرده بود و محیط هایی که به ما واگذار کردند، خدمات را انجام دادیم.

یزدانی به تعداد نیروهایی که در ایام به زوار اربعین حسینی خدمات شهری را ارائه می کردند، اشاره و عنوان کرد: در مجموع 1270 نفر از شهرداری های شیراز، اهواز، همدان، اراک و تهران در مرزها مستقر شدند. به علاوه اینکه حدود 97 دستگاه خودروی حمل زباله و خدمات شهری در مرزها مستقر بودند و حدود 1400 سرویس بهداشتی جدای از آن هایی که فرمانداری ها ساخته بودند، اضافه کردیم. البته نظافت همه سرویس ها به شهرداری ها واگذار شده است.

وی به عراق اشاره کرد و گفت: در عراق، شهرداری های تهران، مشهد، کرج، رشت، همدان، اراک، قم و کاشان هم مستقر بودند که در مجموع حدود 2400 نفر نیرو فقط در بخش خدمات شهری در سه شهر نجف، کربلا و کوفه، خدمات ارائه می دادند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران به راهپیمایی جاماندگان از اربعین در تهران اشاره کرد و اظهار داشت: در شهر تهران هم جمعیت میلیونی در این مراسم حضور داشتند و با هماهنگی سایر دستگاه ها و همه حوزه های شهرداری، اتوبوسرانی، تاکسیرانی، مترو خدمات را به مردم ارائه دادند همچنین حوزه های اجتماعی و فرهنگی زیر نظر سازمان فرهنگی هنری شهرداری انجام وظیفه کرد و نیروهای ما در هفت منطقه ای که در مسیر راهپیمایان حسینی بودند از نظر خدمات و نظافت انجام وظیفه کردند.

مرتبط با این خبر

  • پایان فعالیت شبکه رادیویی اربعین در سال 97

  • بیش از 50 ایستگاه به زائرین امام رضا خدمات ارائه می دهند

  • پرداخت ارز به زائران تا روز یکشنبه هفته آینده/ کاپوتاژ جزو برنامه های 98 است / رفع مشکلات ترافیکی در مهران تا ظهر روز پنج شنبه

  • شهادت مسلمانان نیجریه از ترس تبعات سیاسی راهپیمایی اربعین بود

  • برپایی بیش از 50 ایستگاه درون شهری و برون شهری در محورهای منتهی به شهر مشهد

  • عزیمت 12هزار ناوگان اتوبوسرانی بین شهری به سمت مهران برای جابه جایی زوار

  • بازگشت 700 هزار نفر از مرز بین المللی مهران به کشور

  • وقوع تصادف در برخی از محورهای مواصلاتی برای تعدادی از زائران اربعین به خاطر خستگی و خواب آلودگی

  • رادیو اربعین باعث افزایش شور و شعور در بین زائران اربعین حسینی شد/ رادیو اربعین در سال آینده ، کمی زودتر فعالیت خود را آغاز کند

  • باز گشت بیش از یک میلیون و صدهزار زائران اربعین حسینی به کشور از طریق مرزهای زمینی و هوایی