ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

از ساعت به مدت

فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به اینکه تاکنون نزدیک به 700 هزار نفر از مرز بین المللی مهران به کشور بازگشته اند، گفت: همچنان این موج سنگین ترافیک در مهران و در مسیرهای مهران به صالح آباد و ایلام و ایروان وجود دارد.

سردار نورعلی یاری فرمانده انتظامی استان ایلام در گفتگوی تلفنی با رادیو اربعین با بیان اینکه از شب گذشته تا امروز، ساعات بسیار پرکاری را گذراندیم، گفت: بخاطر حجم عظیم جمعیتی که بازگشت داشتند و در پایانه برکت حضور پیدا کردند، همکاران بنده در یگان های مختلف، حتی ممکن است دو ساعت هم نخوابیده باشند و وظایف خود را انجام داده اند.

وی تاکید کرد: خوشبختانه همه همکارانم آمادگی داشتند و با تقسیم کاری که صورت گرفته بود، تعداد خیلی زیادی از زائرین را توانستیم در پایانه برکت، سوار اتوبوس ها کنیم و به شهرهای خود بازگردند.

فرمانده انتظامی استان ایلام متذکر شد: در پایانه برکت مشکلات زیادی بخاطر ازدحام جمعیت داشتیم، بی نظمی هایی از کانال دستگاه های دیگر وجود داشت و اتوبوس ها کم بود و نرخ کرایه ها بالا بود و زوار انتقادات شدید و اعتراضات زیادی را داشتند ولی تمام تلاش خود را کردیم تا نظم برقرار باشد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون نزدیک به 700 هزار نفر از مرز بین المللی مهران به کشور بازگشته اند، گفت: همچنان این موج سنگین ترافیک در مهران و در مسیرهای مهران به صالح آباد و ایلام و ایروان وجود دارد. به لحاظ اینکه بتوانیم ترافیک را تنظیم کنیم مسیر مهران به ایلام را یکطرفه کرده ایم.

سردار یاری به ترافیک سنگین در محورهای مواصلاتی مهران اشاره کرد و بیان داشت: تا ساعت 18 امروز، در 100 کیلومتری مهران، 457 دستگاه اتوبوس به سمت مهران آمده، در 200 کیلومتری مهران 850 دستگاه اتوبوس، در 300 کیلومتری مهران 1458 دستگاه اتوبوس و در 400 کیلومتری مهران 2078 دستگاه اتوبوس به سمت مهران در حال آمدن هستند و این به معنای بار ترافیکی بسیار سنگین است. با همه اینها، نیروهای ما بسیج هستند تا بتوانیم تا فردا شب بالای 80 درصد از زائرین را از مرز مهران انتقال دهیم.

مرتبط با این خبر

  • پایان فعالیت شبکه رادیویی اربعین در سال 97

  • بیش از 50 ایستگاه به زائرین امام رضا خدمات ارائه می دهند

  • پرداخت ارز به زائران تا روز یکشنبه هفته آینده/ کاپوتاژ جزو برنامه های 98 است / رفع مشکلات ترافیکی در مهران تا ظهر روز پنج شنبه

  • شهادت مسلمانان نیجریه از ترس تبعات سیاسی راهپیمایی اربعین بود

  • برپایی بیش از 50 ایستگاه درون شهری و برون شهری در محورهای منتهی به شهر مشهد

  • عزیمت 12هزار ناوگان اتوبوسرانی بین شهری به سمت مهران برای جابه جایی زوار

  • وقوع تصادف در برخی از محورهای مواصلاتی برای تعدادی از زائران اربعین به خاطر خستگی و خواب آلودگی

  • حضور نیروهای شهرداری تا حداقل 3 روز بعد از اربعین در عراق

  • رادیو اربعین باعث افزایش شور و شعور در بین زائران اربعین حسینی شد/ رادیو اربعین در سال آینده ، کمی زودتر فعالیت خود را آغاز کند

  • باز گشت بیش از یک میلیون و صدهزار زائران اربعین حسینی به کشور از طریق مرزهای زمینی و هوایی