ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

از ساعت به مدت

سید خلیلی منبتی گفت: بیش از 50 ایستگاه درون شهری و برون شهری داریم که توسط خدمه به صورت خودجوش به صورت 24 ساعته آماده خدمتگزاری به زائرینی هستند که در ایام دهه آخر صفر به صورت پیاده به شهر مشهد و در نهایت به حرم امام رضا حضور پیدا می کنند.

مهندس سید خلیلی منبتی معاون اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی در گفتگوی تلفنی با رادیو اربعین با اشاره به اینکه امسال آستان قدس نسبت به سال های گذشته گسترده تر در ایام اربعین ورود پیدا کرد، گفت: با توجه به اینکه هزینه های سنگینی بر زائرین حضرت مترتب بود، سعی کردیم در نقاط صفر مرزی، ایستگاه هایی را برپا کنیم تا بتوانیم خدمات بهتری را خدمت زائرین حضرت ارائه کنیم از جمله در هفت نقطه صفر مرزی ایستگاه داشتیم که اینها برقرار هستند ضمن اینکه در داخل خاک عراق در سامرا، کاظمین و کربلا توسط خدمات که تماما خودجوش و با هزینه خودشان این ایستگاه ها برپا شده بود، خدماتی را ارائه کردند.

وی اظهار داشت: بعد از روز اربعین دیگر خدماتی توسط مردم عراق به صورت رایگان ارائه نمی شود به همین دلیل تولیت محترم با توجه به اینکه هزینه ها سنگین شده بود، دستور دادند تا آخر هفته این ایستگاه ها در تمام نقاط صفر مرزی و در داخل خاک عراق به فعالیت خود ادامه دهند تا زمانیکه زائرین ایرانی به کشورمان بازگردند.

معاون اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی در ادامه به دهه آخر صفر اشاره کرد و گفت: آستان قدس توسط خدمه به صورت خودجوش ایستگاه هایی را در داخل شهر مشهد و در محورهای منتهی به شهر مشهد برقرار می کنند که از یک الی دو روز دیگر شروع به استقرار این ایستگاه ها می کنند.

وی افزود: بیش از 50 ایستگاه درون شهری و برون شهری داریم که آن ها هم توسط خدمه به صورت خودجوش با بحث اسکان، پذیرایی، صبحانه، نهار ، شام به صورت 24 ساعته آماده خدمتگزاری به زائرینی هستند که در ایام دهه آخر صفر به صورت پیاده به شهر مشهد و در نهایت به حرم امام رضا حضور پیدا می کنند.

منبتی خاطر نشان شد: در خود ایستگاه ها درمانگاه های کوچکی نیز برای درمان سرپایی زوار برپا کرده ایم که پزشکان نیز جزو خدمه آستان قدس رضوی هستند.

وی به برنامه هایی که در ایام دهه آخر صفر در آستان قدس رضوی برگزار خواهد شد، اشاره و عنوان کرد: مراسم خطبه خوانی در شب شهادت حضرت رضا (ع) در آستان قدسبرگزار خواهد شد و همچنین مراسم خطبه خوانی شب شهادت که از همه خدمه دعوت شده تا حضور پیدا کنند، همچنین مقامات رسمی کشوری و لشکری هم در این مراسم حضور دارند.
معاون اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی به حضور هیئات مذهبی در حرم مطهر اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ما امکان پذیرایی از همه هیئات را نداریم، با تمهیدات تولیت محترم، قرار شد تا از آذوقه خشک مهمان سرا به هر هیئتی یک کیسه 10 کیلویی برنج و یک کیلو نمک بدهیم تا خودشان در محل هایی که غذا را پخت می کنند از اینها به عنوان تبرک استفاده کنند.

وی اضافه کرد: برای زائرین پیاده نیز سعی کرده ایم تا حد امکان در محل اسکان شان حداقل یک وعده غذایی حضرت را برای پذیرایی خدمتشان بفرستیم تا مهمان حضرت رضا (ع) باشند.


مرتبط با این خبر

  • پایان فعالیت شبکه رادیویی اربعین در سال 97

  • بیش از 50 ایستگاه به زائرین امام رضا خدمات ارائه می دهند

  • پرداخت ارز به زائران تا روز یکشنبه هفته آینده/ کاپوتاژ جزو برنامه های 98 است / رفع مشکلات ترافیکی در مهران تا ظهر روز پنج شنبه

  • شهادت مسلمانان نیجریه از ترس تبعات سیاسی راهپیمایی اربعین بود

  • عزیمت 12هزار ناوگان اتوبوسرانی بین شهری به سمت مهران برای جابه جایی زوار

  • بازگشت 700 هزار نفر از مرز بین المللی مهران به کشور

  • وقوع تصادف در برخی از محورهای مواصلاتی برای تعدادی از زائران اربعین به خاطر خستگی و خواب آلودگی

  • حضور نیروهای شهرداری تا حداقل 3 روز بعد از اربعین در عراق

  • رادیو اربعین باعث افزایش شور و شعور در بین زائران اربعین حسینی شد/ رادیو اربعین در سال آینده ، کمی زودتر فعالیت خود را آغاز کند

  • باز گشت بیش از یک میلیون و صدهزار زائران اربعین حسینی به کشور از طریق مرزهای زمینی و هوایی