ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

از ساعت به مدت

سید خلیل منبتی بیان کرد: بیش از 50 ایستگاه مشغول به خدمت به زائرین هستند. از این تعداد 12 ایستگاه برون شهری و در جاده های منتهی به شهر مشهد هستند و بقیه ایستگاه ها نیز در خود مشهد مستقر شده اند که اسکان زائرین را بر عهده دارند.

مهندس سید خلیل منبتی معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی در گفتگو با رادیو اربعین با بیان اینکه بخش اعظمی از کسانی که در همایش عظیم جهان اسلام در کربلای اسلام حضور داشتند، گفت: قسمت اعظم این افراد مجددا در مشهد مقدس حضور دارند. همچنین خیلی از کسانی که نتوانستند در سفر اربعین حضور داشته باشند، مجددا به مشهد مقدس می پیوندند و شاهد جمعیت میلیونی زائرین و کسانی هستیم که پیاده به صحن و سرای حضرت رضا (ع) می روند.

وی افزود: طبق سنوات گذشته، ایستگاه هایی را توسط خدمه حضرت در محورهای منتهی به مشهد مقدس و همچنین داخل خود شهر توسط خدمه امام رضا (ع) دایر کرده ایم و به زائرین خدمات ارائه می دهند. این ایستگاه ها به صورت دائم و 24 ساعته فعال هستند و شرایط اسکان و پذیرایی زائرین محترم فراهم می کنند.

معاون اماکن متبرکه وامور زائران آستان قدس رضوی درباره دیگر خدمات ارائه شده بیان کرد: همچنین در کنار ایستگاه ها، بهداری های کوچکی نیز ایجاد کرده ایم تا اگر زائرین دچار بیماری شده باشند، خدمات دریافت کنند. پزشکانی که در این ایستگاه ها حضور دارند، از خدمه ای هستند که در آستان قدس رضوی مشغول به خدمت هستند.

وی اضافه کرد: بیش از 50 ایستگاه مشغول به خدمت به زائرین هستند. از این تعداد 12 ایستگاه برون شهری و در جاده های منتهی به شهر مشهد هستند و بقیه ایستگاه ها نیز در خود مشهد مستقر شده اند که اسکان زائرین را بر عهده دارند.

منبتی در ادامه عنوان کرد: پیش بینی این است جمعیت بسیار زیادی در این چند روز و اماکن متبرکه حضور داشته باشند بخصوص اینکه تعطیلات هم وجود دارد و این موضوع جمعیت بیشتری را به مشهد مقدس رهسپار می کند.

وی درباره مراسم هایی که در اماکن متبرکه گفت: یکی از سنت های حسنه ای که هر سال برگزار می شود، خطبه خوانی شب شهادت حضرت رضا (ع) است که خدمه حضرت در آن شرکت دارند و با حضور مردم برگزار می شود.

معاون اماکن متبرکه وامور زائران آستان قدس رضوی بیان کرد: برای پذیرایی نیز تا جایی که از دست ما بر بیاید، در مهمان سرای حضرت، پذیرا هستیم. برای زائرین پیاده ای که در مشهد اسکان پیدا می کنند، با توجه به اینکه ظرفیت مختصری در مهمان سرای حضرت داریم، سعی می کنیم حداقل یک وعده مهمان سرای حضرت را در محل اسکان آن ها ارائه دهیم.

مرتبط با این خبر

  • پایان فعالیت شبکه رادیویی اربعین در سال 97

  • پرداخت ارز به زائران تا روز یکشنبه هفته آینده/ کاپوتاژ جزو برنامه های 98 است / رفع مشکلات ترافیکی در مهران تا ظهر روز پنج شنبه

  • شهادت مسلمانان نیجریه از ترس تبعات سیاسی راهپیمایی اربعین بود

  • برپایی بیش از 50 ایستگاه درون شهری و برون شهری در محورهای منتهی به شهر مشهد

  • عزیمت 12هزار ناوگان اتوبوسرانی بین شهری به سمت مهران برای جابه جایی زوار

  • بازگشت 700 هزار نفر از مرز بین المللی مهران به کشور

  • وقوع تصادف در برخی از محورهای مواصلاتی برای تعدادی از زائران اربعین به خاطر خستگی و خواب آلودگی

  • حضور نیروهای شهرداری تا حداقل 3 روز بعد از اربعین در عراق

  • رادیو اربعین باعث افزایش شور و شعور در بین زائران اربعین حسینی شد/ رادیو اربعین در سال آینده ، کمی زودتر فعالیت خود را آغاز کند

  • باز گشت بیش از یک میلیون و صدهزار زائران اربعین حسینی به کشور از طریق مرزهای زمینی و هوایی