ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

از ساعت به مدت

برنامه های رادیو اربعین در قالب های متنوع برنامه سازی تولید و پخش خواهد شد.

مدیر رادیو اربعین درباره مشارکت برنامه سازان شبکه های رادیویی گفت: بر اساس فراخوان، برنامه های رادیو اربعین در قالب های متنوع برنامه سازی از جمله مجله های رادیویی (صبحگاهی، نیمروزی، عصرگاهی و شامگاهی)، ساختارهای نوین (آنونس، مستند، مینی فیچر، گفتگو و گفتار محور، چند رسانه ای و نمایش، تولید و پخش خواهد شد.
فاتحی ضمن تاکید بر پرداخت ویژه رادیو اربعین با محوریت شعار اربعین امسال، برخی از محورهای موضوعی فراخوان پرمخاطب ترین رادیوی رسانه ملی را اینگونه برشمرد؛ اربعین محور وحدت ایران و عراق، نهضت جهانی اربعین ناظر بر شعار الحسین سفینه النجاه، فلسفه زیارت و مراسم جهانی اربعین، برجسته سازی خصلت یاران امام حسین (ع)،جهانی شدن تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب،همدلی و مواسات مومنانه محبان سیدالشهدا، استکبارستیزی و مقابله با ایران هراسی، زنان مقاومت؛پیام‌آوران عاشورا و اربعین، تربیت فردی اجتماعی و خانوادگی در مکتب حسینی، شهدای جبهه مقاومت اسلامی با محوریت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، تربیت فردی اجتماعی و خانوادگی در مکتب حسینی و معنویت و مناسک دینی راه برون رفت از چالش های (ابتلائات) دنیوی.

فاتحی در ادامه به شرایط خاص دوران انتشار بیماری کرونا در جهان و از جمله کشورهای ایران و عراق اشاره کرد و گفت: بدیهی است هر گونه تصمیم در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری پیاده روی اربعین حسینی با توجه شرایط خاص دوران انتشار بیماری کرونا در جهان و از جمله کشورهای ایران و عراق منوط به اعلام سازمان ها و نهادهای متولی می باشد و ما در این خصوص بر اساس مصوبات ستاد مرکزی اربعین کشور عمل می کنیم. در این رابطه براساس پیش بینی های لازم یکی از محور های موضوعی فراخوان به «بهداشت و سلامت در اربعین» اختصاص یافته است.

وی در ادامه گفت: فعالیت رادیو اربعین از 29 شهریور ماه الی 26 مهرماه 1399 (ایام ماه صفر) خواهد بود.

مدیر رادیو اربعین اعلام کرد تهیه کنندگان و برنامه سازان رادیویی می توانند ایده‌ها و طرح‌های خود را در قالب ها و ساختارهای اعلام شده تا تاریخ 14 مرداد ماه 1399 در قالب فایل word به طرح و برنامه ریزی رادیو اربعین واقع در طبقه اول ساختمان شهدای رادیو – اتاق شماره 7 و تلفن22167970 ارسال کنند.

گفتنی است اردیبهشت امسال طی حکمی از سوی دکتر حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی، حامد فاتحی را به عنوان مدیر رادیو اربعین منصوب شد.

مرتبط با این خبر

  • پایان فعالیت شبکه رادیویی اربعین در سال 1399

  • گزارش اختصاصی بخشی از اقدامات نوآورانه رادیو اربعین

  • استقرار استودیوی شماره دو رادیو اربعین در حرم امام رضا(ع)

  • حضور زهرا عباسی همسر شهید مدافع حرم محسن حججی در رادیو اربعین

  • اطلاعیه شماره 7 ستاد مرکزی اربعین حسینی

  • رادیو اربعین نقش مهمی در اتصال معنوی مردم با مسئله پیاده روی اربعین داشته است.

  • رادیو اربعین نفس‌به‌نفس مخاطبان پیش می‌رود/ هنرمندان «اربعین» را جدی‌تر بگیرند

  • در مرزها اصلا موکبی برپا نیست

  • از حضور ریس سازمان حفظ آثار نشر و ارزشهای دفاع مقدس ارتش تا رئیس اسبق فدراسیون کشتی

  • مهمانان روز شنبه 12 مهر