ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

از ساعت به مدت

امید کوثری فر مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) با اشاره به زنده نگهداشتن فرهنگ عاشورا و اربعین حسینی(ع) اظهار داشت: نشست تخصصی با موضوع اربعین در برلین آلمان برگزار خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی رادیو اربعین؛ امید کوثری فر مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) با اشاره به زنده نگهداشتن فرهنگ عاشورا و اربعین حسینی(ع) اظهار داشت: نشست تخصصی با موضوع اربعین در برلین آلمان برگزار خواهد شد .
کوثری فر با اشاره به رویکرد جهانی شدن موضوع اربعین گفت: اربعین بزرگترین گردهمایی عالم و حرکت عشق و ایمان است و با اربعین یاد نهضت حسینی(ع) برای همیشه جاودانه شد.
مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین در ادامه بیان داشت: به مناسبت اربعین حسینی(ع) ، خانه ایران در برلین با مشارکت کمیته فرهنگی آموزشی اربعین اقدام به برگزاری نشست تخصصی اربعین و رمز ماندگاری نهضت عاشورا با حضور چهره های فرهیخته آلمان و ایران در روز پنجشنبه دهم مهرماه 1399 ، اول اکتبر 2020 در محل خانه ایران در برلین برگزار خواهد شد.
کوثری فر در ادامه ضمن اشاره به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهانی و تاثیر مستقیم این بیماری در برگزاری تمامی مراسمات و گردهمایی ها اظهار داشت: بدون تردید امام حسین(ع) همان نوری است که در دل تمامی آزادگان جهان شعله ور بوده و با عبور از مرزهای جغرافیایی ، مذاهب و ادیان چراغ هدایت و سفینه نجات الهی برای بشریت است و صرفنظر از شرایط سال جاری و شیوع کرونا ؛ رویکرد ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) کماکان تلاش در ارتقاء بازنشر فرهنگ نهضت عاشورا و اربعین بوده و با شرایط سال جاری نیز بهره گیری مضاعف از بستر فضای مجازی در نیل به این هدف بایستی بیش از پیش مورد توجه همه عاشقان و خادمان حسینی(ع) قرار گیرد .
کوثری فر با بیان اینکه همواره در پاسداشت فرهنگ حسینی(ع) شاهد مشارکت گسترده و همدلی دلدادگان سیدالشهدا(ع) از سراسر جهان اسلام بوده ایم افزود : بدون تردید با این قبیل نشست های تخصصی و فراخوان های متعدد فرهنگی و آموزشی فرصتی مناسب برای تمامی عاشقان و دلدادگان حسینی مهیا خواهد شد که امسال بیش از قبل دلها را به پرواز درآورده و هدف نهضت عاشورایی را بیشتر تبیین نمود و امید است این فرصت را غنیمت شمرده و سفینه نجات الهی را قدر بدانیم که به برکت این دلدادگی به سرور و سالار شهیدان ؛ خیر دنیا و عاقبت را انشاا... خواهیم داشت .

مرتبط با این خبر

  • مهمان روز جمعه 11 مهر ماه برنامه "درآرزوی وصال"

  • مهمان روز پنجشنبه 10 مهر "برنامه در آرزوی وصال"

  • خانواده شهید خبرنگار سوریه در برنامه «عصر حسینی» رادیو اربعین

  • فریبا نادری و رضا صادقی مهمان برنامه «به تو از دور سلام» خواهند شد

  • پخش زنده دعای کمیل از استودیو رادیو اربعین

  • مهمان روز چهارشنبه 2 مهر "برنامه در آرزوی وصال"

  • فرزند شهید اندرزگو میهمان رادیو اربعین می شود

  • نظر رهبر انقلاب درباره برگزاری پیاده روی اربعین امسال

  • اطلاعیه شماره 3 ستاد مرکزی اربعین: امکان اعزام و انتقال هرگونه موکب به کشور عراق را «کاملاً منتفی»می باشد.

  • «رادیو اربعین» نخستین رادیوی 24 ساعته تصویری رسانه ملی