ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت، با اشاره به محدودیت‌هایی که امسال برای اعزام زائران جهت شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی در عراق وجود دارد

نواب گفت: جاماندگان این سفر می‌توانند هزینه سفر خود را برای کمک به نیازمندان و آزادی زندانیان اختصاص دهند، اکنون در زندان‌های کشور افرادی هستند که به‌خاطر مقدار کمی بدهی در حبس به سر می‌برند و جاماندگان می‌توانند هزینه سفر خود را برای کمک به آزادی این زندانیان که باعث خوشحالی یک خانواده و جمع بزرگی می‌شود، اختصاص دهند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالفتاح نواب، در مصاحبه با رادیو «اربعین» همچنین با اشاره به اجرای برنامه «هم قدم» اظهار کرد: افرادی که امکان شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی امسال را پیدا نکرده‌اند، می‌توانند در این برنامه ثبت‌نام کنند و افرادی که در این راهپیمایی شرکت می‌کنند، در این مراسم به یاد این جاماندگان قدم برمی‌دارند.
در سال‌های گذشته این برنامه له یاد شهدا برگزار می‌شد و اکنون به‌صورت وسیع‌تر اجرا خواهد شد.

این مقام مسئول در امور حج و زیارت در بخشی دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه نغمه و نغمه‌سرایی همیشه در برنامه‌های آیینی و مذهبی موردتوجه بوده است، افزود: این نغمه‌ها در طول تاریخ اثرات فراوانی داشته و بعد از انقلاب اسلامی نیز شاهد فعالیت گروه‌های مختلف در این حوزه بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین حسینی اقدام به جمع‌آوری تعدادی از نغمه‌های ماندگار کرده است و روز گذشته آلبومی از این نغمه‌ها در بعثه مقام معظم رهبری رونمایی شد، ادامه داد: این نغمه‌ها فارسی هستند و امیدواریم بتوانیم این نغمه‌ها را به زبان‌های انگلیسی، اردو و عربی نیز داشته باشیم تا دیگر عاشقان اهل‌بیت نیز بتوانند با لهجه و زبان خودشان به این نغمه‌ها گوش دهند.

https://zil.ink/radioarbaeen

مرتبط با این خبر

  • راهپیمای اربعین حسینی، یکی از مولفه‌های پیوندساز میان دو ملت ایران و عراق است

  • فوت یک زائر ایرانی در عراق در اثر تصادف / خروج اکثریت زائرانی ایرانی از عراق تا بعدازظهر امروز

  • تلاش کردیم که زائران اربعین حسینی، بازگشتی ایمن، راحت و سلامت به کشور داشته باشند

  • حداکثر تا دهم مهرماه تعدادی از موکب‌های ایرانی در مسیر نجف و کربلا و پایانه‌های مرزی به زائران خدمات ارائه می‌کنند

  • آخرین وضعیت منطقه مرزی مهران برای ورود زائران به کشور

  • پیش‌بینی می‌شود که حداقل 40 هزار نفر از زائران راهپیمایی اربعین حسینی از طریق مرز مهران وارد کشور شوند

  • مدال واقعی بنده، خدمت به زائران راهپیمایی اربعین حسینی است

  • قیام امام حسین «ع»،قیام حق علیه باطل و در راستای دفاع از حریم خدا و ولایت بود

  • در پایانه‌های مرزی از زائران اربعین حسینی تست سریع و فوری کرونا گرفته خواهد شد/از نظر دارویی و فراورده‌های خونی با مشکلی روبرو نبودیم

  • 15 موکب در مرز مهران و 26 موکب در مرز شلمچه برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی مستقر شده‌اند