ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

جواد فروغی، یکی از قهرمانان کشورمان در مسابقات المپیک توکیو اظهار کرد: مدال واقعی بنده، خدمت به زائران راهپیمایی اربعین حسینی است.

جواد فروغی که برای ارائه خدمات درمانی به زائران راهپیمایی اربعین حسینی در کربلا حضور پیدا کرده است، در پاسخ به سؤالی در ارتباط با کسب مدال طلا در مسابقات المپیک توکیو در رشته تیراندازی گفت: ایران چند دهه بود که در المپیک در این رشته شرکت کرده بود ولی مدالی کسب نکرده بود و این اولین مدال ما در این مسابقات بود و خوشحالم که با کسب این مدال در زمانی که مردم با مشکلات و فشارهای اقتصادی روبرو هستند، باعث شادی و خوشحالی آنها شدم.

وی با اشاره به تصویر منتشر شده از وی پس از کسب مدال طلا در مسابقات المپیک توکیو و سجده او بر زمین در این مسابقات، اظهار کرد: در این مسابقات به سهم خودم تلاش کردم که قدرت و عظمت مردم ایران را به جهانیان نشان دهم و امیدوارم که فرزند لایقی برای مردم ایران بوده و باشم و در آینده نیز باز بتوانم مردم ایران را سرافراز کنم.

وی که با رادیو اربعین در شهر کربلا مصاحبه می‌کرد، با بیان این که در درمانگاه موکب امام حسن «ع» به همراه دیگر همکارانش در حال ارائه خدمت درمانی به زائران راهپیمایی اربعین حسینی است، گفت: زائران به‌خاطر خستگی ناشی از راهپیمایی و یا سرماخوردگی و درد بدن به ما در درمانگاه مراجعه می‌کنند و ما تلاش نیز می‌کنیم که به آنها در زمینه رفع این مشکلات کمک کنیم .

فروغی با بیان اینکه مدال واقعی بنده خدمت به زائرین راهپیمایی اربعین حسینی است، در پاسخ به سؤالی در مورد مهم‌ترین دعایش تصریح کرد: مهم‌ترین دعایم تعجیل در ظهور امام زمان «عج» ، عاقبت‌به‌خیری و سلامتی همه مردم ایران و شفای بیماران است.

https://zil.ink/radioarbaeen

مرتبط با این خبر

  • راهپیمای اربعین حسینی، یکی از مولفه‌های پیوندساز میان دو ملت ایران و عراق است

  • فوت یک زائر ایرانی در عراق در اثر تصادف / خروج اکثریت زائرانی ایرانی از عراق تا بعدازظهر امروز

  • تلاش کردیم که زائران اربعین حسینی، بازگشتی ایمن، راحت و سلامت به کشور داشته باشند

  • حداکثر تا دهم مهرماه تعدادی از موکب‌های ایرانی در مسیر نجف و کربلا و پایانه‌های مرزی به زائران خدمات ارائه می‌کنند

  • آخرین وضعیت منطقه مرزی مهران برای ورود زائران به کشور

  • پیش‌بینی می‌شود که حداقل 40 هزار نفر از زائران راهپیمایی اربعین حسینی از طریق مرز مهران وارد کشور شوند

  • قیام امام حسین «ع»،قیام حق علیه باطل و در راستای دفاع از حریم خدا و ولایت بود

  • در پایانه‌های مرزی از زائران اربعین حسینی تست سریع و فوری کرونا گرفته خواهد شد/از نظر دارویی و فراورده‌های خونی با مشکلی روبرو نبودیم

  • 15 موکب در مرز مهران و 26 موکب در مرز شلمچه برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی مستقر شده‌اند

  • این پیش‌بینی وجود دارد که ظرف سه روز آینده بخش زیادی از زائران اربعین حسینی به کشور بازگردند/روز گذشته 400 نفر از طریق مرز مهران وارد کشور شدند