ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

امام‌جمعه شهر مهران، گفت: پیش‌بینی می‌شود که حداقل 40 هزار نفر از زائران راهپیمایی اربعین حسینی از طریق مرز مهران وارد کشور شوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین امینی، عصر روز سه‌شنبه در مصاحبه با رادیو «اربعین» با بیان اینکه در چند روز اخیر در جریان رایزنی‌های فشرده‌ای که با مقامات عراقی انجام شد، آنها در 5 نوبت قبول کردند که تعدادی از زائران ایرانی که در پشت مرز مهران حضور داشتند از طریق این مرز و به‌صورت زمینی وارد عراق شوند، گفت: در همین چارچوب حدود 20 هزار نفر از زائران ایرانی به شکل زمینی از مرز مهران وارد عراق شدند که آخرین نوبت این ورود، روز گذشته بود.

این مقام مسئول در شهرستان مهران با بیان اینکه در حال حاضر منتظر بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور هستیم، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود حداقل 40 هزار از زائران راهپیمایی اربعین حسینی از طریق مرز مهران به کشور بازگردند.

وی با بیان اینکه امکانات لازم برای پذیرش زائران در مرز مهران در نظر گرفته شده است و موکب‌ها نیز آماده پذیرایی از آنها هستند، اظهار کرد: اتوبوس‌های فراوانی نیز در پایانه مرزی مهران در نظر گرفته شده‌اند تا زائران را به شهرهای محل سکونتشان انتقال دهند.

امینی با بیان اینکه در مرز مهران تست کرونا سریع و فوری از زائران هنگام ورود به کشور گرفته می‌شود، خاطرنشان کرد: انجام هرکدام از این تست‌ها حدود 10 دقیقه طول می‌کشد و این انتظار وجود دارد که زائران در بازگشت به کشور این زمان‌بندی را رعایت کنند، صبوری به خرج دهند و کسانی که علائم دارند، حتماً خودشان را به کادر درمان مستقر در مرزها معرفی کنند.

وی بیان اینکه مکان‌هایی نیز برای اسکان زائران در پایانه مرزی مهران در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: البته بعید به نظر می‌رسد که زائری اسکان داشته باشد و همان‌طور که اشاره شد حدود 2500 اتوبوس آماده انتقال زائران به نقاط مختلف کشور هستند.

امام‌جمعه مهران با بیان اینکه زائران در حال بازگشت به کشور از طریق مرز مهران هستند، افزود: باتوجه‌به پایان روز اربعین در عراق، احتمالاً پیک ورود زائران به کشور از مرز مهران از امشب آغاز می‌شود.

https://zil.ink/radioarbaeen

مرتبط با این خبر

  • راهپیمای اربعین حسینی، یکی از مولفه‌های پیوندساز میان دو ملت ایران و عراق است

  • فوت یک زائر ایرانی در عراق در اثر تصادف / خروج اکثریت زائرانی ایرانی از عراق تا بعدازظهر امروز

  • تلاش کردیم که زائران اربعین حسینی، بازگشتی ایمن، راحت و سلامت به کشور داشته باشند

  • حداکثر تا دهم مهرماه تعدادی از موکب‌های ایرانی در مسیر نجف و کربلا و پایانه‌های مرزی به زائران خدمات ارائه می‌کنند

  • آخرین وضعیت منطقه مرزی مهران برای ورود زائران به کشور

  • مدال واقعی بنده، خدمت به زائران راهپیمایی اربعین حسینی است

  • قیام امام حسین «ع»،قیام حق علیه باطل و در راستای دفاع از حریم خدا و ولایت بود

  • در پایانه‌های مرزی از زائران اربعین حسینی تست سریع و فوری کرونا گرفته خواهد شد/از نظر دارویی و فراورده‌های خونی با مشکلی روبرو نبودیم

  • 15 موکب در مرز مهران و 26 موکب در مرز شلمچه برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی مستقر شده‌اند

  • این پیش‌بینی وجود دارد که ظرف سه روز آینده بخش زیادی از زائران اربعین حسینی به کشور بازگردند/روز گذشته 400 نفر از طریق مرز مهران وارد کشور شدند