ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

دبیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین حسینی، اظهار کرد: به زائرانی که می‌خواهند از طریق مرز زمینی وارد کشور شوند، توصیه می‌کنیم که از طریق دو مرز مهران و شلمچه وارد کشور شوند.

امید کوثری فر، صبح روز چهارشنبه در مصاحبه با رادیو «اربعین» با بیان اینکه اعزام زائران اربعین حسینی با تمام فرازوفرودهایی که وجود داشت تا روز قبل از اربعین انجام شد و در این فرایند توانستیم امکان سفر تعدادی از اتباع خارجی مقیم کشور که شرایط سفر به عراق را داشتند، را نیز فراهم کنیم، تصریح کرد: در ارتباط با موضوع بازگشت زائران به کشور هماهنگی‌های لازم برای بین دستگاه‌های متولی انجام شده است، در ارتباط با موضوع سلامت زائران پیش‌بینی‌های لازم انجام شده که از آنها در هنگام ورود به کشور تست سریع کرونا گرفته شود، این اقدام توسط اکیپ‌های وزارت بهداشت و سازمان هلال‌احمر انجام می‌شود .

وی در این زمینه ادامه داد: تصمیم گرفته شد که در صورت لزوم با همکاری سازمان بسیج و دیگر مجموعه‌های بهداشت و درمان در کشور، اکیپ‌ها برای اخذ تست فوری کرونا از زائران افزایش پیدا کند.

کوثری فر با بیان این که اگر فردی تست کرونایش مثبت باشد و دارای علائم حاد باشد به بیمارستان منتقل می‌شود، خاطرنشان کرد: ولی اگر فردی تست کرونایش مثبت باشد ولی مشکل خاصی نداشته باشد در ابتدا قرنطینه می‌شود و معالجات اولیه بر روی وی صورت می‌گیرد، سپس تلاش می‌شود توسط خودروهای شخصی به محل سکونتش منتقل شود.

این مقام مسئول در ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه از سوی سازمان راهداری کشور تمهیدات خوبی برای جابه‌جایی و انتقال زائران در نظر گرفته شده است، افزود: به زائران اربعین حسینی توصیه می‌کنیم که اگر می‌خواهند از طریق مرز زمینی وارد کشور شوند از طریق دو پایانه مرز شلمچه و مهران این کار را انجام دهند چرا که در این دو مرز تمهیدات و تسهیلات لازم جهت ارائه به زائران در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه از روز گذشته موج بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور آغاز شده است، افزود: این پیش‌بینی را انجام داده‌ایم که حداکثر تا روز دهم مهرماه تعدادی از موکب‌های ایرانی در مسیر نجف و کربلا و پایانه‌های مرزی ارائه خدمات به زائران را داشته باشند و ولی در مجموع به زائران توصیه می‌کنیم بر اساس زمان‌بندی که مشخص می‌کنند هر چه زودتر به کشور بازگردند تا در هنگام بازگشت بتوانند از تمهیدات در نظر گرفته شده استفاده کنند.

https://zil.ink/radioarbaeen

مرتبط با این خبر

  • راهپیمای اربعین حسینی، یکی از مولفه‌های پیوندساز میان دو ملت ایران و عراق است

  • فوت یک زائر ایرانی در عراق در اثر تصادف / خروج اکثریت زائرانی ایرانی از عراق تا بعدازظهر امروز

  • تلاش کردیم که زائران اربعین حسینی، بازگشتی ایمن، راحت و سلامت به کشور داشته باشند

  • آخرین وضعیت منطقه مرزی مهران برای ورود زائران به کشور

  • پیش‌بینی می‌شود که حداقل 40 هزار نفر از زائران راهپیمایی اربعین حسینی از طریق مرز مهران وارد کشور شوند

  • مدال واقعی بنده، خدمت به زائران راهپیمایی اربعین حسینی است

  • قیام امام حسین «ع»،قیام حق علیه باطل و در راستای دفاع از حریم خدا و ولایت بود

  • در پایانه‌های مرزی از زائران اربعین حسینی تست سریع و فوری کرونا گرفته خواهد شد/از نظر دارویی و فراورده‌های خونی با مشکلی روبرو نبودیم

  • 15 موکب در مرز مهران و 26 موکب در مرز شلمچه برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی مستقر شده‌اند

  • این پیش‌بینی وجود دارد که ظرف سه روز آینده بخش زیادی از زائران اربعین حسینی به کشور بازگردند/روز گذشته 400 نفر از طریق مرز مهران وارد کشور شدند