ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی، اظهار کرد: تلاش کردیم که زائران اربعین حسینی بازگشتی ایمن، راحت و سلامت به کشور داشته باشند.

محمدی فر، در روز چهارشنبه در مصاحبه با رادیو «اربعین» با بیان اینکه برای بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور در حوزه حمل و نقل هوایی امکانات کافی فراهم شده است و رییس سازمان هواپیمایی کشور در عراق مستقر شده‌اند تا امور را از نزدیک رصد کند، افزود: در مرز مهران و شلمچه به اندازه ی کافی اتوبوس مستقر شده است تا زائران را به شهرهای محل سکونت شان منتقل کنند و تاکنون مشکلی در ارتباط با موضوع حمل و نقل به ما گزارش نشده است.

این مقام مسئول در ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه موکب‌ها در مرز شلمچه و مهران برای ارائه خدمات به زائرین اربعین حسینی مستقر شده‌اند و آستان قدس در مرز مهران کمکهای خوبی را برای پذیرایی از زائران ارائه کرده است، تصریح کرد: در حوزه بهداشت یکی از دغدغه‌های جدی ما موضوع کرونا بود در همین چارچوب امکانات لازم برای انجام تست سریع کرونا در پایانه‌های مرزی فراهم شده و امکانات مربوط به قرنطینه موقت و انتقال بیماران بدحال به مراکز درمانی نیز ایجاد شده است. ما در مجموع تلاش کردیم که بازگشتی راحت، ایمن و سلامت برای زائران فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر بازگشت زائران به کشور افزایش پیدا کرده است در مورد حضور برخی از زائران در مرزهای مهران برای سفر به عراق اظهار کرد: هموطنان عزیز باید بدانند مرزها از طرف عراق بسته است و آنها امکان پذیرش زائران را ندارند و مراجعه افراد به مرزها باعث ایجاد مشکلاتی برای خودشان و کند شدن روند بازگشت زائران به کشور می شود، بنابراین از آنها درخواست می‌کنیم که به مرزها مراجعه نکنند.

https://zil.ink/radioarbaeen

مرتبط با این خبر

  • راهپیمای اربعین حسینی، یکی از مولفه‌های پیوندساز میان دو ملت ایران و عراق است

  • فوت یک زائر ایرانی در عراق در اثر تصادف / خروج اکثریت زائرانی ایرانی از عراق تا بعدازظهر امروز

  • حداکثر تا دهم مهرماه تعدادی از موکب‌های ایرانی در مسیر نجف و کربلا و پایانه‌های مرزی به زائران خدمات ارائه می‌کنند

  • آخرین وضعیت منطقه مرزی مهران برای ورود زائران به کشور

  • پیش‌بینی می‌شود که حداقل 40 هزار نفر از زائران راهپیمایی اربعین حسینی از طریق مرز مهران وارد کشور شوند

  • مدال واقعی بنده، خدمت به زائران راهپیمایی اربعین حسینی است

  • قیام امام حسین «ع»،قیام حق علیه باطل و در راستای دفاع از حریم خدا و ولایت بود

  • در پایانه‌های مرزی از زائران اربعین حسینی تست سریع و فوری کرونا گرفته خواهد شد/از نظر دارویی و فراورده‌های خونی با مشکلی روبرو نبودیم

  • 15 موکب در مرز مهران و 26 موکب در مرز شلمچه برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی مستقر شده‌اند

  • این پیش‌بینی وجود دارد که ظرف سه روز آینده بخش زیادی از زائران اربعین حسینی به کشور بازگردند/روز گذشته 400 نفر از طریق مرز مهران وارد کشور شدند