ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

برگ برنده

هر روز از ساعت 15:00 به مدت 170 دقیقه

سلیمانی دشتکی به رای اول ها در استان ایلام اشاره کرد و گفت: نزدیک به 20 هزار و 400 نفر رای اولی در استان ایلام داریم.

سلیمانی دشتکی استاندار استان ایلام در برنامه «برگ برنده» رادیو انتخابات با اشاره به اینکه در این استان 61 نفر کاندیدا برای 3 صندلی در مجلس شورای اسلامی رقابت می کنند، گفت: از حدود 132 نفر ثبت نام اولیه، 5 نفر انصراف داده بودند و 61 نفر از میان آن ها تائید شدند.

وی افزود: استان ایلام منطقه ای ایلی و قومی و قبیله ای است. کاندیداها معمولا چون عضوی از ایلات و عشایر هستند نفوذ دارند. از میان 61 کاندیدا 21 نفر فعال ظاهر شدند و رقابت خوب و تنگاتنگی میانشان وجود دارد.

استاندار ایلام این استان را کم جمعیت معرفی کرد و اظهار داشت: به طور کلی حدود 440 هزار نفر می توانند رای دهند که حدود 320 هزار نفر در حوزه شمال و 120 هزار نفر در حوزه جنوب هستند.

وی افزود: حوزه شمال 37 نفر کاندیدا و حوزه جنوب نیز 24 نفر کاندیدا دارد. از حوزه جنوب یک نفر نماینده انتخاب می شود و در حوزه شمال دو نفر برای نمایندگی در مجلس انتخاب خواهد شد.

سلیمانی دشتکی به رای اول ها در استان ایلام اشاره کرد و گفت: نزدیک به 20 هزار و 400 نفر رای اولی در استان ایلام داریم.

وی به شعارهای کاندیداها برای ورود به مجلس پرداخت و اظهار کرد: نماینده باید یک قانونگذار قوی و ناظر منصفی باشد و به امور بین المللی و ملی اشراف و دیدگاه قوی داشته باشد تا بتواند نقش داشته باشد.

استاندار ایلام عنوان کرد: با توجه به شرایط کشور بیشتر شعارها در استان در زمینه عمومی مردم پیش می رود مثلا ایجاد جاده، بیمارستان، مدرسه و بهبود وضعیت معیشتی.

وی در عین حال گفت: متاسفانه این روش غلط است و امیدوارم کاندیداها رسالت خودشان را بیان کنند و واقعیت را به مردم بگویند چون در خیلی از جاها قول می دهند و بعد هم این قول ها اجرایی نمی شود و باعث ایجاد توقع می شوند. در جلسات مختلف به کاندیداها گفته ایم تا سعی کنند در جهت شرح وظایف نمایندگی صحبت کنند و بگویند قانونی وضع می کنیم که باعث توسعه و رفع محرومیت می شود.

مرتبط با این خبر

  • مجلس آینده باید گام های دوم انقلاب را مستحکم تر و قوی تر بردارد

  • استان مرکزی جزو معدود استان هایی است که انتخابات در مرحله اول تمام شد

  • بیش از 52 درصد مشارکت در انتخابات را در استان هرمزگان داشتیم / 500 نفر از شرکت کننده ها در انتخابات افراد بالای 95 سال بودند

  • صف های طویل مردم در روز انتخابات، افتخاری دیگر برای استان خراسان شمالی است

  • مشارکت بیش از 50 درصدی مردم استان اردبیل در انتخابات مجلس یازدهم

  • بیش از 57 درصد از مردم استان گلستان در انتخابات مشارکت داشتند / تنها یک حوزه به دور دوم منتهی شد

  • اشتغال مهمترین مشکل استان یزد است / استان یزد مشارکتی بالاتر از متوسط کشوری را رقم زد

  • میزان مشارکت انتخابات در استان گرگان 58 درصد است

  • مشارکت بالای مردم بالاخص روستاییان در انتخابات مجلس

  • تبریک جمعی به منتخب مجلس، قرار مردم شیروان در روز بعد از انتخابات است