ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

برگ برنده

هر روز از ساعت 15:00 به مدت 170 دقیقه

عیسی فرهادی با بیان اینکه 3809 شعبه در شهر تهران تدارک دیده شده است، گفت: از این تعداد 299 شعبه سیار است و نزدیک به 85 هزار نفر عوامل اجرایی آموزش دیده در روز انتخابات در خدمت مردم هستند.

عیسی فرهادی فرماندار تهران در برنامه «برگ برنده» رادیو انتخابات با بیان اینکه پروسه سی و هفتمین انتخابات از چندین ماه پیش رقم خورده و در حال انجام است، به تهران اشاره کرد و گفت: در تهران چندین حوزه انتخابیه دارد؛ تهران مرکز حوزه انتخابیه خبرگان است و در سطح استان تهران و به مرکزیت فرمانداری تهران، سه کاندیدای خبرگان انتخاب خواهند شد.

وی افزود: در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز 30 کاندیدا انتخاب خواهند شد. چهار حوزه انتخابیه اقلیت های دینی کشور در تهران انجام می شود البته اقلیت های دینی 5 پنج نماینده در مجلس دارند که از این تعداد 4 نماینده در تهران و یک نماینده در اصفهان انتخاب می شوند. حوزه انتخابیه تهران در حال حاضر دارای 5 هیئت اجرایی است.

فرماندار تهران با اشاره به اینکه 4 هزار و 500 نفر ثبت نامی برای کاندیداتوری مجلس داشتیم، اظهار کرد: در حال حاضر 1453 نفر در رقابت های مجلس از روز پنج شنبه 24 بهمن تا صبح روز پنج شنبه هفته آینده یکم اسفند تبلیغات خودشان را انجام می دهند و روز دوم اسفند انتخابات را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه 3809 شعبه در شهر تهران تدارک دیده شده است، گفت: از این تعداد 299 شعبه سیار است و نزدیک به 85 هزار نفر عوامل اجرایی آموزش دیده اعم از عوامل اجرایی، عوامل انتظامات و عوامل نظارتی و بازرسی خواهند بود که همگی در خدمت مردم هستند تا در روز انتخابات پر شور دوم اسفند زمینه تسهیل رای مردم را فراهم کنند.

فرهادی با اشاره به اینکه تا این لحظه هیچ شکایت و گزارشی از فرد و جریانی بر علیه افرادی که مسیر قانونی را برای تبلیغات خودشان انتخاب کرده اند نداریم، اظهار کرد: این نشان می دهد تبلیغات بر اساس قانون دارد دنبال می شود و امیدواریم در روزهای باقی مانده هم به همین شکل ادامه پیدا کند.

وی متذکر شد: در آگهی ما اسامی انصرافی ها و جود دارد چون امکان اصلاح اگهی وجود ندارد ولی در آگهی نهایی که در روز سه شنبه منتشر می شود، اسامی انصرافی ها حذف خواهد شد. البته افراد تا شب انتخابات فرصت دارند تا انصراف دهند.

فرماندار تهران تاکید کرد: سایت فرمانداری در اختیار همه است و در این سایت مباحث روز انتخابات اخرین خبر ها وجود دارد.

وی در رابطه با تخلفات تبلیغاتی در فضای مجازی نیز گفت: کمیته پیشگیری با ریاست دادگستری کل ایجاد شده و تمامی تبلیغات در فضای حقیقی و مجازی رصد می شود. این گونه نیست که یک کسی که تائید صلاحیت شده باشد و بخواهد در جریان تبلیغاتش قوانین را رعایت نکند پیگرد قانونی نداشته باشد. اگر موارد خلاق مشاهده شود ولو از طریق فضای مجازی پیگرد قانونی دارد و برخورد قضایی می شود و افراد باید حتما پاسخگو باشند.

مرتبط با این خبر

  • مجلس آینده باید گام های دوم انقلاب را مستحکم تر و قوی تر بردارد

  • استان مرکزی جزو معدود استان هایی است که انتخابات در مرحله اول تمام شد

  • بیش از 52 درصد مشارکت در انتخابات را در استان هرمزگان داشتیم / 500 نفر از شرکت کننده ها در انتخابات افراد بالای 95 سال بودند

  • صف های طویل مردم در روز انتخابات، افتخاری دیگر برای استان خراسان شمالی است

  • مشارکت بیش از 50 درصدی مردم استان اردبیل در انتخابات مجلس یازدهم

  • بیش از 57 درصد از مردم استان گلستان در انتخابات مشارکت داشتند / تنها یک حوزه به دور دوم منتهی شد

  • اشتغال مهمترین مشکل استان یزد است / استان یزد مشارکتی بالاتر از متوسط کشوری را رقم زد

  • میزان مشارکت انتخابات در استان گرگان 58 درصد است

  • مشارکت بالای مردم بالاخص روستاییان در انتخابات مجلس

  • تبریک جمعی به منتخب مجلس، قرار مردم شیروان در روز بعد از انتخابات است