ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

برگ برنده

هر روز از ساعت 15:00 به مدت 170 دقیقه

آیت الله موحدی کرمانی ریشه بداخلاقی ها در تبلیغات برخی کاندیداها را گرایش های مادی بیان کرد و متذکر شد: مبادا اهداف مادی در قضیه موثر باشد و به هر قیمتی که باشد ولو غلط کاندیدا ها بخواهند به مجلس بروند.

آیت الله موحدی کرمانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نایب رئیس دوم مجلس خبرگان رهبری و دبیر کل جامعه روحانیت مبارز در برنامه «برگ برنده» رادیو انتخابات به اهمیت انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: این اهمیت را باید از دو بعد شرکت مردم و اینکه مردم چه کسی را انتخاب کنند، بررسی کرد.

وی با بیان اینکه شرکت گسترده مردم موجب می شود تا به کشور امنیت داده شود، تصریح کرد: انتخابات سنجشی است که دشمن می فهمد آیا مردم با حکومت و نظامشان هستند یا خیر؟ اگر مردم با حکومت نباشند حکومت ضعیفی است و در این صورت دشمن طمع می کند و امنیت این کشور ضعیف به خطر می افتد و به همین دلیل مسئله انتخابات مهم است چون باید مردم با شرکت در انتخابات نشان دهند که با نظام هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: همین مردم بودند که باعث فرار شاه شدند و به واسطه تکیه بر همین مردم بود که امام خمینی (ره) فرمودند «آمریکا، هیچ غلطی نمی تواند کند.»

وی با تاکید بر اینکه مردم نامزدهای انتخاباتی اصلح را انتخاب کنند، تصریح کرد: مردم باید دقت و تحقیق کنند و به اصلح رای دهند. اگر هم مثلا در شهری مانند تهران که 30 نفر نماینده دارد و شناخت 30 نفر کار سختی است در اینجا باید به لیست هایی که مورد اعتمادشان است رای دهند.

آیت الله موحدی کرمانی متذکر شد: یک بار در نماز جمعه مطرح کردم که دقت کنید و به لیست ها رای ندهید اما غرض من این بود که چشم بسته به لیست رای ندهید و اگر لیستی بود که مورد اعتماد و اطمینان و شناخته شده هستند و مردم آن ها را قبول دارند، می توانند به آن لیست اعتماد کنند و رای دهند.

وی با اشاره به قدرتمند بودن مجلس در اداره امور گفت: مجلس می تواند با قدرت وارد شود و همه مشکلات را حل کند. مجلس می تواند از وزیر بخواهد تا وظایفش را به درستی انجام دهد و در صورت کوتاهی از انجام وظیفه از وزیر سوال و بعضا وی را استیضاح کند. حتی این کار را در مورد رئیس جمهور نیز می تواند انجام دهد.

نایب رئیس دوم مجلس خبرگان رهبری در رابطه با ویژگی های نمایندگان مجلس گفت: باید نمایندگان مجلس افرادی متدین باشند و این شرط اول ویژگی نمایندگان است. نمایندگان، مجلس را جایی برای ارائه خدمت ببینند و نه برای اهداف مادی در نظر داشته باشند که این بسیار خطر ناک است. نمایندگان باید آگاه و کاردان باشند و از سیاست داخلی و خارجی باخبر باشند و به فکر مردم باشند و مشکلات مردم را بررسی کنند و برای هر مشکلی طرح دهند.

وی در خاتمه ریشه بداخلاقی ها در تبلیغات برخی کاندیداها را گرایش های مادی بیان کرد و اظهار داشت: کاندیدا باید متوجه باشد که نماینده مجلس بودن به عنوان امانت الهی است و در روز قیامت در هنگام عبور از پل صراط از امانات سوال می شود و اگر کسی امانت را درست امانت ادا نکند خداوند نمی گذرد. مبادا اهداف مادی در قضیه موثر باشد و به هر قیمتی که باشد ولو غلط کاندیدا ها بخواهند به مجلس بروند. اگر خودشان را برای نماینده بودن شایسته نمی دانند به هیچ وجه کاندیدا نشوند.

مرتبط با این خبر

  • مجلس آینده باید گام های دوم انقلاب را مستحکم تر و قوی تر بردارد

  • استان مرکزی جزو معدود استان هایی است که انتخابات در مرحله اول تمام شد

  • بیش از 52 درصد مشارکت در انتخابات را در استان هرمزگان داشتیم / 500 نفر از شرکت کننده ها در انتخابات افراد بالای 95 سال بودند

  • صف های طویل مردم در روز انتخابات، افتخاری دیگر برای استان خراسان شمالی است

  • مشارکت بیش از 50 درصدی مردم استان اردبیل در انتخابات مجلس یازدهم

  • بیش از 57 درصد از مردم استان گلستان در انتخابات مشارکت داشتند / تنها یک حوزه به دور دوم منتهی شد

  • اشتغال مهمترین مشکل استان یزد است / استان یزد مشارکتی بالاتر از متوسط کشوری را رقم زد

  • میزان مشارکت انتخابات در استان گرگان 58 درصد است

  • مشارکت بالای مردم بالاخص روستاییان در انتخابات مجلس

  • تبریک جمعی به منتخب مجلس، قرار مردم شیروان در روز بعد از انتخابات است